Virtualization

Sanallaştırma Çözümlerimizle sistem altyapınızda yüksek verimlilik, güvenlik ve maliyetlerden tasarruf sağlarsınız.

Febris Bilişim'in Sanallaştırma Çözümleriyle yatırım, işletme ve yönetim maliyetlerinizi ciddi oranlarda düşürebilir, genişlemeye müsait ve daha esnek bir yapınız olur.

Bilişim altyapınızı sanallaştırarak mevcut bilgisayarlarınızın çok sayıda işletim sistemi ve uygulamalarla çalışması mümkün oluyor. Sanallaştırma altyapınızı daha basit ve daha etkili hale getirmektedir. Uygulamalar daha hızlı dağıtılıyor, performans ve kullanılabilirlik artıyor ve operasyonlar otomatik hale geliyor. Sanallaştırma ile enerji verimliliğini artırarak ve daha az donanıma ihtiyaç duyarak sermaye ve işletme maliyetlerini düşürebilirsiniz. Bilişim altyapınızı sanallaştırarak iş sürekliliği sağlar ve olağanüstü durumlara karşı güvende olursunuz.

Sunucu Sanallaştırma
Günümüzün x86 sunucularının mimarisi, bu sunucuların bir defada sadece bir işletim sistemiyle çalışmasına olanak veriyor. Sunucu sanallaştırmasıyla işletim sistemini ve uygulamaları fiziksel donanımdan ayırarak, x86 sunucuların geleneksel bire bir çalışma mimarisinin dışına çıkıyorsunuz. Böylece daha düşük maliyetle, daha performanslı ve basitleştirilmiş sunucu ortamına kavuşuyorsunuz. Sunucu sanallaştırmasını kullanarak, her bir sanal sunucu arka planda fiziksel sunucunun donanım kaynaklarına erişim sağlayarak çalışırlar.

Sunucu sanallaştırması, günümüzün x86 sunucularının potansiyelini açığa çıkarıyor. Çoğu sunucu, kapasitesinin yüzde 15'inden daha azında çalışıyor, bu durum sadece verimsizlik oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda sunucu dağınıklığı ve karmaşıklığını da beraberinde getiriyor.

Sunucu Sanallaştırma ile

  • Sunucu kaynaklarını yüzde 80 daha fazla kullanırsınız.
  • Sermaye ve işletim maliyetlerinde yüzde 50'ye varan kazanç sağlarsınız.
  • 10:1 veya daha iyi sunucu birleşme oranı elde edersiniz.
  • Masaüstü bilgisayarları bir hizmet olarak sunarak dağıtımı ve yönetimi kolaylaştırabilirsiniz.
  • Performanstan ödün vermeden, evden çalışanlara ve geçici kullanıcılara uzaktan güvenli erişim sağlayın.
  • Depolama topolojisinden bağımsız olarak, işletim sistemi sürücü gerekliliklerini basitleştirme.
  • Uygulama çalışma verimini artırma ve günlük işlemleri basitleştirme.
  • Mevcut depolama altyapınızı dengeleme ve tamamlama.

Ağ sanallaştırma
Ağ sanallaştırma, fiziksel bir ağın yazılımla tümüyle yeniden üretimidir. Sanal ağlar, fiziksel bir ağ ile aynı özellikleri ve garantileri sunmakta ve ayrıca hem eski hem de yeni uygulamalar için hızlı tedarik, kesilmeyen dağıtım, otomatikleştirilmiş bakım ve destek gibi sanallaştırmaya özgü işletim faydaları ve donanım bağımsızlığı da sağlamaktadır.

Ağ sanallaştırma; mantıksal bağlantı noktaları, anahtarlar, yönlendiriciler, güvenlik duvarları, yük dengeleyiciler, VPN'ler ve daha fazlası şeklinde mantıksal ağ oluşturma cihazları ve hizmetleri sunmaktadır. Uygulamalar, sanal ağ üzerinde, tümüyle fiziksel bir ağ üzerinde olduğu gibi çalışırlar

Masaüstü Sanallaştırması
Yönetilen bir hizmet olarak dağıtılan masaüstü bilgisayarlar, değişen ihtiyaçlara ve olanaklara daha hızlı tepki verme imkan'ını size sunar. Şubelere, dış kaynaklardan ve yurt dışından sağlanan çalışanlara ve iPad ve Android tabletlerdeki mobil kullanıcılara hızlıca ve kolaylıkla dağıtılan sanallaştırılmış masaüstü bilgisayarlar ve uygulamalar yoluyla maliyetleri azaltabilir ve hizmetleri artırabilirsiniz.

Masaüstü Sanallaştırması, maksimum çalışma süresi ve üretkenlik sağlamak üzere ölçeklenebilir, tutarlı, tümüyle güvenli ve oldukça erişilebilir özelliktedir.

Uygulama Sanallaştırma
Şirketler; veri tabanları, ERP, CRM, e-posta vb. diğer birçok alanda önem taşıyan iş uygulamalarını ve platformlarını artan oranda sanallaştırıyorlar. Bu sanallaştırılmış uygulamalar daha iyi çalışır ve yüksek kullanılabilirlik, olağanüstü durum kurtarma, hız ve esneklik gibi avantajlar sağlar. Uygulama Sanallaştırma ile, bir taraftan altyapınızı basitleştirirken, verimliliği en yüksek seviyeye çıkarırken ve maliyetli aşırı tedariki ortadan kaldırırken, diğer taraftan da sunulan BT hizmetlerinin kalitesini artırabilirsiniz.

Depolama Sanallaştırması
Depolama sanallaştırma; ilave bir depolama donanımının satın alınmasını gerektirmeden, performans ve alan verimliliğinde iyileştirmeler sunan yazılım tabanlı depolama çözümüdür.